Novosadske dečije Zimzarije u Muzeju Vojvodine

23.12.2021. | Radionice i igraonice

Ponedeljak 27. decembar, radionica Bela koverta i prepoznatljiv rukopis

Da li biste voleli da kada otvorite poštansko sanduče ugledate malo pisamce? Da li bi vam zagolicalo maštu od koga je, kada je stiglo, šta je napisano? Da li znate kakva sve pisma postoje? Ljubavna, prijateljska, poslovna… Hajde da se vratimo u vreme kada su ljudi komunicirali pismima… Kada su sa prozora jedva čekali da poštar naiđe i donese nešto njima mnogo važno, malu kovertu i u njoj neke lepe reči… Dođite u Muzej da napišemo neko pisamce, razglednicu, čestitku vama dragim osobama.

Utorak 28. decembar, radionica Šta se krije iza osmeha?

U Muzeju, kući lepih vrednih predmeta čuvaju se i slike na kojima su portreti ljudi, dece… Šta je portret i da li ga je nekad davno svako mogao imati? Šta nam priča portret? Da li samo mesto gde se osoba nalazi, kako je obučena, ili nam priča i o nekim osećanjima, rapoloženjima? Analiziraćemo portrete i naslikati portret svog druga ili neke omiljene osobe.

Sreda 29. decembar, radionica Kada se knjiga i teatar spoje, svet mašte poprimi najlepše boje

Jedni od najlepših načina da se odrasli povežu sa decom su zajedničko čitanje knjiga i igra. Zato ćemo zajedno da pročitamo knjigu o prijateljstvu i emocijama koje ono izaziva, a zatim da se igramo: pravićemo lutkice od papira sa kojima će deca da odglume pročitanu priču na sceni Teatrića Muzeja Vojvodine.

Četvrtak 30. decembar, radionica Za lepši svet, zasadi cvet

U okviru radionice krenućemo na čudesno putovanje i upoznavanje sveta biljaka. Upoznaćemo razne biljke, vrste i simboliku boja, emocije koje izazivaju. U kreativnom delu radionice rešavaćemo zanimljive zadatke i umetnički se izražavati.

Sve radionice se održavaju u periodu od 10 do 12 sati. Namenjene su deci uzrasta od 6 do 11 godina. Prijave su obavezne na 021/525-059 ili na elektronsku adresu pedagoska.sluzba@muzejvojvodine.org.rs uz obavezan naziv radionice na koju se dete prijavljuje.