Obuka za rad u Jedinstvenom informacionom sistemu za kustose muzeja u Srbiji - Музеј Војводине

Obuka za rad u Jedinstvenom informacionom sistemu za kustose muzeja u Srbiji

27.04.2018. | Vesti

Pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, Istorijski muzej Srbije i Muzej Vojvodine sproveli su radionice za obuku kustosa različitih profila u Srpsko-korejskom informatičko pristupnom centru u Beogradu 25–27. aprila. Muzejski stručnjaci Natalija Vulikić, Slađana Bojković, mr Tijana Stanković Pešterac i Ljiljana Trifunović prezentovali su rad u Jedinstvenom informacionom sistemu i time obavili finalnu obuku za kustose 15 muzeja. Ovim se nastavlja rad na digitalizaciji dokumentacije o muzejskim predmetima, koja je u pomenute dve ustanove započeta još pre više od deset godina. Krajnji cilj je vidljivost i dostupnost kulturnog nasleđa koja će se ostvariti na jedinstven način kroz predstavljanje reprezentativnih podataka o njemu.

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja