Očuvanje nematerijalnog nasleđa kroz saradnju sa zajednicama - Музеј Војводине

Očuvanje nematerijalnog nasleđa kroz saradnju sa zajednicama

24.10.2022. | Vesti

U okviru projekta Muzeja Vojvodine Očuvanje nematerijalnog nasleđa kroz saradnju sa zajednicama, sufinansiranog od strane Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije, 18. i 19. oktobra u osnovnim školama „Petro Kuzmjak“ u Ruskom Krsturu i „Vuk Karadžić“ u Deronjama realizovane su radionice na kojima je učenicima mlađeg i starijeg uzrasta prezentovana tamburaška tradicija kao element nematerijalnog kulturnog nasleđa. Koordinatori projekta su etnolozi dr Tatjana Bugarski i Aleksandar Antunović, a predavač na radionicama bila je Milica Lerić, nastavnica tambure u Osnovnoj muzičkoj školi „Stevan Hristić“ iz Bačke Palanke. Radionice u Deronjama upotpunili su nastup učenika tambure osnovne muzičke škole iz Bačke Palanke i predavanje Rajka Jovanovića, istraživača i poznavaoca romske istorije i tradicije. Učenici su imali prilike da se upoznaju sa osnovama tamburaštva u teorijskom i praktičnom smislu, kao i da saznaju nešto više o značaju nematerijalnog kulturnog nasleđa. Nastavak projekta planiran je za novembar, kada ćemo se baviti i drugim elementima nematerijalnog nasleđa.

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja