Otvaranje izložbe „Ja nosim vas, vi nosite mene“ u Etnografskom muzeju u Beogradu

10.06.2022. | Vesti

Izložba Muzeja Vojvodine, nagrađena od strane Muzejskog društva Srbije, otvorena je 9.6.2022. u Etnografskom muzeju u Beogradu. Okupljene su pozdravile direktorke Etnografskog muzeja i Muzeja Vojvodine, Tijana Čolak-Antić i Tijana Stanković Pešterac. Izložbu je otvorila prof. dr Ljiljana Gavrilović, naučni savetnik Etnografskog institu SANU u penziji.

Na izložbi su predstavljeni predmeti iz više zbirki Etnološkog odeljenja Muzeja Vojvodine kojim je ilustrovana obuća, aksesoar, obućarski zanati i uloga obuće u svakodnevnom životu u tradicijskoj kulturi Vojvodine.

Autori ove izložbe su kustosi etonolozi Muzeja Vojvodine dr Tatjana Bugarski, mr Katarina Radisavljević, Aleksandar Petijević i Aleksandar Antunović. Izložba je postavljena u međuspratnom izložbenom prostoru Etnografskog muzeja. Posetioci će imati priliku da vide izložbu do oktobra meseca 2022. godine.