Otvorena izložba „San neolitske noći“

16.07.2022. | Vesti

Nakon čak 54 godine od prethodne izložbe sličnog formata i tematike, sinoć je, pred mnogobrojnom publikom, u Muzeju Vojvodine otvorena velika izložba o neolitu na našem prostoru. Izložbu „San neolitske noći“ otvorio je predsednik Pokrajinske vlade, gospodin Igor Mirović, a pored mr Tijane Stanković Pešterac, direktorke Muzeja Vojvodine, na svečanom otvaranju govorili su mr Bojana Borić Brešković, direktorka Narodnog muzeja Srbije, i Nemanja Milenković, direktor Fondacije Novi Sad – Evropska prestonica kulture.

Autorsko vođenje kroz izložbu održavaće se svakog četvrtka tokom jula i avgusta u Muzeju Vojvodine.

Izložba „San neolitske noći“ biće otvorena do 15. oktobra 2022. godine.

Izložba se realizuje u okviru programskog luka „Tvrđava mira” Evropske prestonice kulture, a podržala je i nacionalna platforma Srbija stvara.