Otvorena izložba "Stara meta - novo odstojanje - Streljačke spomen mete 19. i 20. veka" - Музеј Војводине

Otvorena izložba “Stara meta – novo odstojanje – Streljačke spomen mete 19. i 20. veka”

19.01.2016. | Vesti

U Muzeju Vojvodine otvorena je izložba pod nazivom “Stara meta – novo odstojanje! Streljačke spomen – mete XIX i XX veka”. Cilj izložbe je predstavljanje samog fenomena streljačkih meta koje su se pre više od dva veka dodeljivale kao trofeji. Povodi za njihovo dodeljivanje bili su mnogostruki: lovovi ili streljačka takmičenja, jubileji, osvećivanje zastave i slično. Osim istorijskih, dokumentarnih i kulturno-socioloških vrednosti, mete imaju i nesumnjivi likovni kvalitet, a svi zainteresovani izložbu mogu pogledati do kraja februara.

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja