Poseta nemačke konzervatorke Antonije Hofman Muzeju Vojvodine - Музеј Војводине

Poseta nemačke konzervatorke Antonije Hofman Muzeju Vojvodine

09.02.2017. | Vesti

Veoma uspešna saradnja Muzeja Vojvodine i Instituta za praistoriju i ranu istoriju Kristijan Albreht univerziteta iz Kila (Nemačka) traje pune tri godine. Međunarodna ekipa arheologa u kojoj rade stručnjaci raznih profila istražuje kasnoneolitsko naselje Borđoš kod Novog Bečeja. Prilikom prošlogodišnje arheološke kampanje, u neposrednoj blizini jedne od sedam očuvanih kapija naselja, otkriven je do sada jedinstven grupni nalaz posuda iz neolitskog perioda. Sadržaj posuda predstavlja značajan izvor informacija o životu ljudi na tom području pre sedam hiljada godina. Antonija Hofman, dipl. konzervator sa Univerziteta primenjenih umetnosti u Berlinu, boraviće u Muzeju Vojvodine od 17. do 25. februara, kako bi izdvojila potrebne uzorke za neophodne analize, koje su bezopasne za te veoma krhke posude. Tom prilikom će konzervirati preostalih 13 od ukupno 23 pronađene posude. Vrsna konzervatorka je već boravila u našem Muzeju u novembru prošle godine.

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja