Predavanje „Biciklom po revolucionarnim stazama Vojvodine“

06.02.2023. | Predavanja

U četvrtak, 9. februara, u 18 sati, u Muzeju Vojvodine održaće se predavanje Biciklom po revolucionarnim stazama Vojvodine. Predavač je Danijel Apro, novinar i pisac.

Predavanje je jedan od pratećih programa izložbe Boško Petrović – skice za velika dela, autorke Dragane Garić Jovičić, više kustoskinje istoričarke umetnosti.

Reč autora predavanja:

Odštampao sam gomilu ilustrovanih karanfila, iskrojio ih makazama i krenuo da ih ostavljam na spomenike Narodnooslobodilačkoj borbi i mesta stradanja žrtava fašizma.

Odverglao sam 1.035 kilometara kroz Vojvodinu i ostavio 106 papirnih cvetova na 106 antifašističkih spomenika u Vojvodini. Malih, velikih, fino održavanih, zaparloženih, uz minimalno prethodno istraživanje, bez ikakvog objektivnog kriterijuma u izboru lokacija. Prilagođavao sam ih rutama i obrnuto. Na svaki cvet sam stavio kamečić.