Predstava “Od raja do beznjenice” u Muzeju Vojvodine

07.06.2017. | Događaji

U sredu, 7. juna 2017. godine u 18 sati, u Muzeju Vojvodine, Dunavska 35. održaće se predstava “Od raja do beznjenice”.

“Od raja do beznjenice” je predstava koja u prvi plan stavlja emotivnu istoriju velikog pesnika srpskog romantizma Laze Kostića i mlade, učene, lepe Lenke Dunđerski, kćeri jednog od najmoćnijih Srba u Austro-Ugarskoj carevini – Lazara Dunđerskog.

Predstava se igra isključivo u dvorcima, palatama i zdanjima od kulturno-istorijskog značaja.

Autor teksta i reditelj: mr Zoran Subotički

Uloge: Jovana Radovanović, kao Lenka Dunđerski, Ervin Hadžimurtezić, kao Laza Kostić, Miodrag Petrović, kao Lazar Dunđerski

Publika, pre same predstave ima priliku da čuje monodramsko kazivanje Testamenta Bogdana Dunđerskog, u izvedbi Filipa Sadžakovog.

INFORMACIJE I REZERVACIJE: 063/7541-563.

Ulaz: 500 din.