Predstava „Velika narodna skupština u Novom Sadu 1918.“

25.11.2019. | Događaji

Povodom prve godine rada Muzeja Prisajedinjenja 1918. i stoprve godišnjice od završetka Velikog rata i prisajedinjenja Vojvodine Kraljevini Srbiji 1918. godine, Odeljenje za pedagoški rad i odnose s javnošću Muzeja Vojvodine pripremilo je predstavu pod nazivom „Velika narodna skupština u Novom Sadu 1918.“ pod pokroviteljstvom Pokrajinskog sekretarijata za kulturu i javno informisanje;  u saradnji sa Srpskim narodnim pozorištem i gimnazijama: „Isidora Sekulić“ i „Svetozar Marković“.

Uz saradnju sa profesorima  istorije Sanjom Gluhović-Vasić iz gimnazije „Svetozar Marković“ i  Jankom Demanom iz gimnazije „Isidora Sekulić“, odabrani su učenici akteri predstave: Olivera Mitrović, Katarina Rajić, Anđela Vlaisavljević, Mina Miloradov, Jovana Torović, Elena Maksimović, Nataša Milošev, Sonja Džilitov, Anđela Šarac, Milica Dokmanović, Veljko Svorcan, Stefan Vuković, Ilija Martinović, Nikola Tomanović.

Scenario predstave, uz dramatizaciju, izrađen je na osnovu autentičnog zapisnika se Velike narodne skupštine održane u Novom Sadu 1918. godine, u aranžmanu Dimitrija Mihajlovića.

Autori projekta su Vladimira Stanisavljević, muzejski savetnik – pedagog  i Dimitrije Mihajlović, kustos istoričar.

Predstava će se održati u ponedeljak 25. novembra u 13 časova, u svečanoj sali Muzeja Vojvodine.