Premijera filma „Borđoš, 7.000 godina pre“ u Novom Bečeju

12.10.2018. | Događaji

Sa ciljem da se stanovništvo upozna sa arheološkim blagom iz doba neolita koje se krije u oranicama novobečejskog atara, održana je premijera dokumentarnog arheološkog filma Borđoš, 7.000 godina 10. 10. 2018. godine u kino-sali Doma kulture u Novom Bečeju. Ovom prilikom publici su se obratili reditelj filma Rastislav Durman i mr Tijana Stanković Pešterac, pomoćnik direktora Muzeja Vojvodine. Ovaj film rezultat je entuzijazma ekipe kojom je rukovodio Rastislav Durman i stručnih saradnika iz Muzeja Vojvodine (Aleksandar i Ildiko Medović, mr Tijana Stanković Pešterac, Darko Radmanović), kao i Instituta za praistoriju i ranu istoriju Univerziteta u Kilu (dr Robert Hofman, Antonija Hofman), partnera na Projektu Borđoš.

Planirana je i večernja projekcija na dan 12. 10. 2018. u 19 časova.