Priče iz Muzeja Vojvodine u „Dnevniku“

14.04.2020. | Ostani kod kuće i nauči nešto novo

Сарадња са дневним листом „Дневник“ започела је у октобру 2019. године са идејом да кустоси Музеја Војводине кроз занимљиве музејске приче приближе грађанству лепоту културног наслеђа које се чува у овој установи. Са новинарком Силвиом Ковач говорили су: археолошкиња Тијана Станковић Пештерац, археоботаничар Александар Медовић, историчаке Веселинка Марковић и Милкица Поповић, те етнологшкиња Сташа Арсеновић Копривица.

Археологија, археоботаника, историја и етнологија отварају врата…У наставку текста прочитајте следеће приче: У Музеју Војводине изложена лобања стара 4.000 година,  Жива трговина у неолиту, Војводина је одувек била житница Европе, Моћ римске војске „посејана” по војвођанским њивама, Накит и одећа откривају порекло народа, Застава Срба занатлија Новосађана, Празничне жеље део културе друштва, Фреске из римске гробнице, Куће као културолошко богатство, Драгоцености из детињства, По лекове се ишло „Код црног Арапина” и Обдарени бог скривен у музејском депоу.