Projekcija dokumentarnog filma „Rušenje spomenika kralja Petra I Karađorđevića u Staroj Kanjiži 1941. godine" - Музеј Војводине

Projekcija dokumentarnog filma „Rušenje spomenika kralja Petra I Karađorđevića u Staroj Kanjiži 1941. godine”

09.12.2021. | Događaji

U sredu, 15. decembra u 12 sati u Muzeju Vojvodine (Dunavska 35), nastavljamo sa projekcijama dokumentarnih filmova, kao prateći program izložbe Strma ravnica – Sto godina od kolonizacije Vojvodine 1921. godine.

Projekciji dokumentarnog filma: Rušenje spomenika Kralja Petra I Karađorđevića u Staroj Kanjiži 1941. godine, prethodiće uvodno izlaganje na temu: Spomenik Kralja Petra I Karađorđevića koje će održati: Bogdan Šekarić, muzejski savetnik i Dragoljub Vujović, predsednik Udruženja ratnih dobrovoljaca 1912 – 1918, njihovih potomaka i poštovalaca Vidovdan, Sirig.

Po završetku projekcije za sve prisutne biće organizovano stručno vođenje kroz izložbu u društvu njenih autora: Bogdana Šekarića, muzejskog savetnika i Dimitrija Mihajlovića, kustosa istoričara.

Program će se održati uz poštovanje važećih epidemioloških mera.

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja