Promocija knjige „50 priča iz Muzeja u doba korone“ - Музеј Војводине

Promocija knjige „50 priča iz Muzeja u doba korone“

12.05.2022. | Događaji

U petak, 20. maja, u 12 sati (Dunavska 35) održaće se promocija knjige 50 priča iz Muzeja Vojvodine u doba korone.

Kada je u našoj zemlji proglašeno vanredno stanje zbog pandemije Kovida 19, uz brojne ustanove kulture zatvoreni su i muzeji. Postavilo se pitanje njihovog funkcionisanja i obavljanja njihovih osnovnih zadataka. Jedno od rešenja potražili smo u digitalnom svetu.

Pred brojnom publikom, zatvorenom u svoje domove, otvorilo se ogromno polje digitalizovanih dela umetnosti i kulture.

Da bi odgovorili i prilagodili se na nove okolnosti poslovanja i novonastale potrebe za digitalizovanim sadržajem kustosi Muzeja pokreću akciju Ostani kod kuće i nauči nešto novo kroz koju svakodnevno objavljuju priče o predmetima koji se nalaze u njihovim zbirkama, o događajima i temama iz prošlosti, a konzervatori o zaštiti kulturnog nasleđa…Ova akcija, pod novim nazivom – Odgovorno prema duhu i telu, je nastavljena i posle vanrednog stanja i rezultirala je sa preko 400 objavljenih priča od kojih Vam ovom knjigom predstavljamo izbor od 50.

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja