Promocija Knjige o praistorijskim igračkama na Sajmu knjiga

24.10.2022. | Događaji

Muzej Vojvodine Vas poziva na promociju Knjige o praistorijskim igračkama autorke mr Lidije Balj.

Knjiga je nastala kao rezultat dugogodišnjeg istraživanja u oblasti arheologije detinjstva, sa namerom da se iznesu saznanja o tome kako je izgledalo odrastanje dece u praistoriji. Na osnovu materijala koji se čuva u zbirkama Muzeja Vojvodine sačinjen je uvid u detinjstvo tokom različitih perioda – od neolita i eneolita, preko bronzanog doba pa sve do gvozdenog doba. Tokom svih ovih perioda oblici dečijih igračaka su se menjali, ali im je osnova bio svet odraslih i imitacija njihovih aktivnosti.

Na promociji će govoriti dr Biljana Đorđević, arheolog, muzejski savetnik iz Narodnog muzeja Srbije, dr Tatjana Bugarski, etnolog, muzejski savetnik iz Muzeja Vojvodine i dr Neda Mirković Marić, arheolog, konzervator savetnik iz Međuopštinskog zavoda za zaštitu spomenika kulture Subotica.

Promocija će se održati na Sajmu knjiga u Beogradu, u utorak, 25. oktobra 2022. godine u 13 časova, na štandu Pokrajinskog sekretarijata za kulturu, u hali 4.