Promocija Muzeja Vojvodine na Sajmu turizma u Beogradu

24.02.2016. | Vesti

Jedna od važnih promotivnih aktivnosti muzeja i muzejske postavke jeste učešće muzeja na sajmovima turizma. I ove godine Muzej Vojvodine je uzeo učešće na Sajmu turizma u Beogradu koji je održan od 18–21. februara 2016. godine, kao deo kulturne ponude Turističke organizacije Grada Novog Sada. Turistička ponuda Novog Sada je već prvog dana Beogradskog sajma turizma izazvala ogromnu pažnju medija i posetilaca. Na štandu su posetioci pored ostalih sadržaja mogli da nađu promotivni materijal Muzeja Vojvodine u vidu flajera, bukmarkera, kataloga izložbi i kalendara. Posetiocima su podeljeni i muzejski pasoši, kao jedan od vidova unapređenja kulturnog turizma i stimulisanja posete muzejima, galerijama i izložbenim prostorima na teritoriji regiona. Bogatstvo sadržaja koji se nudi posetiocima koji dođu u Muzej predstavljen je CD prezantacijom. Ujedno, Muzejski kompleks Kulpin je učestvovao na pomenutom događaju kao deo kulturne ponude Turističke organizacije opštine Bački Petrovac. Muzejski kompleks Kulpin, poznatiji kao Dvorac Dunđerski i Poljoprivredni muzej, promo-akcijom ponudio je „istorijsku čitanku“ porodica Stratimirović i Dunđerski obilaskom stalne izložbene postavke istorije umetnosti u dvorcu, kao i upoznavanje sa agrarnom baštinom Vojvodine. Da bi boravak u Muzejskom kompleksu bio potpun, pored šetnje kroz velelepni park i aleju velikana, ponudili su brojne edukativne programe za decu i odrasle. U zavisnosti od vremeniskih prilika muzejskoj publici (školskoj, predškolskoj deci, studentima,…), ponuđena je realizacija pojednih nastavnih jedinica iz istorije, biologije, likovne kulture, sveta oko nas, čuvara prirode,… kroz sliku i živu reč.

{gallery}fotogalerija/sajam_turizma_bg2016{/gallery}