Restauracija topova iz artiljerijskog parka Muzeja Vojvodine

29.09.2017. | Vesti

Uspešna saradnja Muzeja Vojvodine i Vojske Srbije nastavila se preuzimanjem na restauracijski tretman 4 topa iz artiljeriskog parka Muzeja. Restauracija će  obaviti 19. Logistički bataljon VS u radionici u Petrovaradinu. U međuvremenu će na mestu a kojem su stajali topovi biti izlivene betonske ploče na kojima će oni stajati po povratku u Muzej.

Očekuje se da će se saradnja na ovom projektu u dogledno vreme nastaviti restauracijom tenka „Šerman“, koji je već decenijama jedan od „zaštitnih znakova“ Muzeja. On će biti postavljen na kosi naker koji će biti sagrađen u produžetku betonskih ploča na kojima će stajati topovi.

Po završetu ovih radova, Muzej će izdati brošuru-suvenir, sa podacima o oruđima iz artiljerijskog parka.