Saradnja Centralnog muzeja Podunavskih Švaba i Muzeja Vojvodine

05.11.2015. | Vesti

U četvrtak, 5. novembra 2015. godine, u 8 sati i 30 minuta u Muzeju Vojvodine biće potpisan međunarodni sporazum između Muzeja Vojvodine i Centralnog muzeja Podunavskih Švaba iz Ulma.

Ova dva muzeja od 2006. godine imaju potpisan dugoročni Sporazum o saradnji i od tada su već realizovala nekoliko zajedničkih projekata.

Ovom prilikom će se potpisati sporazum o zajedničkoj saradnji na realizaciji projekta – „1918-nove države, nova uređenja“- Zajednički život manjinskih i većinskih naroda u državama naslednicama Dunavske monarhije. Projekat bi trebalo da se realizuje 2018. godine, kada se navršava 100 godina od završetka Prvog svetskog rata.

Potpisivanju sporazuma prisustvovaće ministar unutrašnjih poslova Pokrajine Baden Virtemberg, gospodin Rajnhold Gal, gospodin Herbert Helstern, senator Hans Beršeher, gospodin Hans Supric, predsednik Državnog saveza podunavskih Nemaca i gospodin Kristijan Glas, direktor Centralnog muzeja Podunavskih Švaba.