Saradnja sa ustanovama kulture iz Zagreba, Hrvatska

15.11.2017. | Vesti

U sklopu delatnosti Matične službe i rada na digitalizaciji kulturnog nasleđa, stručnjaci Muzeja Vojvodine mr Tijana Stanković Pešterac i Natalija Vulikić su zajedno sa Ivanom Neškov Repić, pomoćnikom direktora Zavoda za zaštitu spomenika kulture Grada Novog Sada, posetili zagrebačke muzeje i Muzejski dokumentacijski centar. Kolege iz Arheološkog muzeja, Muzeja za umjetnost i obrt, kao i Muzejskog dokumentacijskog centra prezentovale su svoje rezultate na polju digitalizacije, kao i primene informacionih tehnologija u sklopu stalnih i tematskih postavki. Takođe je započet rad na projektu kojim će se aplicirati za fond Kreativna Evropa zajedno sa partnerskom kompanijom Oroundo. Pored toga, obavljene su posete Muzeju suvremene umjetnosti i Muzeju prekinutih veza kako bi se stekao uvid u stepen modernizacije muzejske delatnosti ove dve reprezentativne ustanove.