Stalna postavka u Gimnaziji „Jan Kolar“ u Bačkom Petrovcu - Музеј Војводине

Stalna postavka u Gimnaziji „Jan Kolar“ u Bačkom Petrovcu

01.10.2019. | Izložbe

Dana, 1. Oktobra 2019. godine u 16 časova, otvara se stalna postavka u Gimnaziji „Jan Kolar“ sa domom učenika u Bačkom Petrovcu, povodom stogodišnje proslave pomenute škole.

Stalna postavka je rezultat dugogodišnje saradnje između Gimnazije i Muzeja Vojvodine, koji sa pomenutom školom ima potpisan i Ugovor o saradnji. Stalna postavka ili Istorijska soba predstavlja početke rada škole koja je svoj kamen temeljac pohranila daleke 1919. godine. Hronološki gledano, prati period od njenog nastanka do 60-ih godina 20. veka. Pored arhivskih i muzejskih, najzastupljeniji su predmeti koji su u vlasništvu škole koja je čitav vek verno negovala i čuvala ono što su predhodne generacije ostavile i izgradile za sobom kao bitan spomenik podignut vaspitno-obrazovnom radu.

Autor stalne postavke je Čarna Milinković, viši kustos Muzeja Vojvodine.

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja