Стручно вођење кроз изложбу „Сан неолитске ноћи“ - Музеј Војводине

Стручно вођење кроз изложбу „Сан неолитске ноћи“

28.07.2022. | Aktuelno, Događaji

Tokom jula i avgusta, svakog utorka i četvrtka, u 18 sati u Muzeju Vojvodine (Dunavska 35) će biti organizovano autorsko vođenje kroz izložbu „San neolitske noći“.

Autorski tim Muzeja Vojvodine i Narodnog muzeja Srbije koji čine mr Lidija Balj i Andrej Starović, priredili su za publiku jedinstveno putovanje u davni svet praistorije – u vreme neolita. Na izložbi su prikazani najdragoceniji arheološki nalazi izvanredne lepote iz čitave Srbije, a predstavljeni su i rezultati najnovijih istraživanja o praistoriji ovih prostora.

Deo izložbe je posvećen i prvom realističnom prikazu praistorijskog čoveka – stanovnika Lepenskog vira, načinjen pomoću vrhunske “Metahjuman” tehnologije, delo tima prof. dr Sofije Stefanović.

Izložba se realizuje u okviru programskog luka „Tvrđava mira” Evropske prestonice kulture, a projekat je podržala i nacionalna platforma Srbija stvara

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja