Svečanost povodom dodele bronzane plakete Tvrđavi Bač

03.10.2018. | Vesti

Nacionalna svečanost Velike nagrade Evropske unije za kulturno nasleđe/nagrade Evropa nostra za konzervaciju Tvrđave Bač održana je u Baču, 1. oktobra 2018. godine. Tom prilikom otkrivena je bronzana plaketa postavljena na zidu donžon kule i uručene nagrade partnerima na projektu „Vekovi Bača“. U ime Muzeja Vojvodine nagradu je primio direktor ove ustanove – dr Drago Njegovan. Za aktivno učešće na projektu „Vekovi Bača“ i dugogodišnja arheološka istraživanja Tvrđave Bač i Franjevačkog samostana zaslužan je Nebojša Stanojev, arheolog – muzejski savetnik u penziji.

Ovom prigodom takođe je održan Okrugli sto pod nazivom „Berlinski poziv na akciju – inicijative u vezi sa nagrađenim projektom Vekovi Bača“ na kojem su, pored ostalih, govorili i stručnjaci Muzeja Vojvodine mr Tijana Stanković Pešterac, pomoćnik direktora (viši kustos – arheolog) i Ilija Komnenović, rukovodilac Matične službe (muzejski savetnik – istoričar). Tema njighovog izlaganja bila je „Kulturno nasleđe za buduća pokolenja“ kojom su predstavljeni trenutni projekti, uloga Muzeja u osnivanju Muzejske jedinice u Baču, kao i buduće inicijative Muzeja. .