Тамбурашка пракса уписана у Национални регистар нематеријалног културног наслеђа Републике Србије.

04.11.2021. | Vesti

Juče, 3. novembra u Muzeja Vojvodine je održana prezentacija uspešno realizovanog projekta: Upis tamburaške prakse u Nacionalni registar nematerijalnog kulturnog nasleđa Republike Srbije.

Prezentacija je bila namenjena medijima, ali i zainteresovanom građanstvu koje se odazvalo u velikom broju.

Koliko je obimno istraživanje, posle inicijative koja je potekla upravo iz Odeljenja za etnologiju Muzeja Vojvodine, prethodilo upisu i šta nas očekuje u narednom periodu, govorili su predstavnici ustanova predlagača: dr Tatjana Bugarski, koordinator za nematerijalno nasleđe AP Vojvodine (Muzej Vojvodine), Danijela Filipović (Centar za nematerijalno kulturno nasleđe RS); dr Danka Lajić Mihajlović (Muzikološki institut SANU); Zdravko Ranisavljević (Fakultet muzičkih umetnosti, Beograd); Bojan Trenkić (Savez tamburaških društava Vojvodine) i Aleksandar Antunović (Muzej Vojvodine).

Posebnu notu ovoj promociji dao je i nastup tamburaškog orkestra Velos.