Tragom Podunavskih Švaba: Nemačko kulturno i istorijsko nasleđe u Srbiji - Музеј Војводине

Tragom Podunavskih Švaba: Nemačko kulturno i istorijsko nasleđe u Srbiji

01.11.2019. | Izložbe

Od 1. do 10. novembra u Muzeju Vojvodine u Novom Sadu biće održana izložba „Tragom Podunavskih Švaba: Nemačko kulturno i istorijsko nasleđe u Srbiji“.

– Zašto su karavani kamila nekada krstarili Bačkom?
– Gde se nalazi i odakle je došla jedina Crna Bogorodica u Srbiji?
– Kako je Apatin postao jedan od centara nemačkog otpora Hitleru?
– Za kog kompozitora s našeg prostora se tražila karta više 1930-tih širom Evrope?
– Kako su žene Čelareva pisale austrijskom caru i naterale ga da izmeni jednu sudsku presudu?
– Zašto je poznati profesor Kosta Vujić ceo život skupljao apatinsku ciglu?
– Šta je vandrovka, ko su šoperi i šta su to „Ulmske kutije?“
saznajte na otvaranju izložbe u petak, 1. novembra u 18 časova; i u 10 dana nakon toga u Muzeju Vojvodine!

Izloženi predmeti su selektirani iz zbirke Muzeja Podunavskih Nemaca u Apatinu, a izložbu su pomogli Ministarstvo kulture i informisanja Republike Srbije i Lokalna samouprava Opštine Apatin.

Ukidanje pečata
Pretrazivac kulturnog nasledja