Učešće Muzeja Vojvodine na Međunarodnom arhivističkom savetovanju

29.06.2021. | Vesti

Na Međunarodnom arhivističkom savetovanju pod nazivom Standardizacija u arhivima – upravljanje podacima u arhivskom okruženju, koje je održano u hotelu Park u Novom Sadu 24–25. juna 2021. u organizaciji Arhiva Vojvodine, učestvovali su stručnjaci Muzeja Vojvodine: Natalija Vulikić, informatičar u Matičnoj službi i koordinator zajedničkog tela za digitalizaciju MKI i Pokrajinskog sekretarijata za kulturu i odnose s verskim zajednicama i mr Tijana Stanković Pešterac, direktor. U svom izlaganju na temu Jedinstveni informacioni sistem – Jis i njegova primena u digitalizaciji pokretnog kulturnog nasleđa predstavile su rezultate rada Muzeja Vojvodine na digitalizaciji pokretnog kulturnog nasleđa i njegovu ulogu prilikom razvoja i implementacije ovog informacionog sistema u muzejima na teritoriji Republike Srbije i Republike Srpske.