Uskršnji koncert u Muzeju Vojvodine

20.04.2022. | Događaji

U četvrtak, 28. aprila u 19 sati u Muzeju Vojvodine (Dunavska 35) održaće se uskršnji koncert na kome će nastupiti hor Sveti Roman Slatkopojac.

Hor Sveti Roman Slatkopojac je ansambl široko poznat koncertnoj publici kako u zemlji, tako i u inostranstvu. Osnovao ga je, kao mešoviti hor, 2006. god. prof. Petar Kojić, a od septembra iste godine dirigent hora je Jevgenija Kojić.

Pažljivo odabranim i brižljivo negovanim, raznolikim repertoarom, uz nadahnuto i visoko kvalitetno muziciranje, veoma brzo osvaja publiku gde god se pojavi. Za proteklih dvanaest godina postojanja imao preko osam stotina nastupa od čega preko sto celovečernjih koncerata.

Pored redovnog pevanja na bogosluženjima u hramu Sv apostola Petra i Pavla u Petrovaradinu, Hor aktivno učestvuje u kulturnim događajima Grada, Pokrajine i Republike, kao i stranih diplomatskih predstavništava.

Do sada je u nekoliko navrata održao celovečernje koncerte u Austriji (Beč, Salcburg), Nemačkoj (Minhen, Nirnberg), Slovačkoj (Prešov, Levoča), Mađarskoj (Budimpešta, Sentandreja), Sloveniji (Ljubljna), Ukrajini (Kijev, Odesa, Vinica) Rusiji (Moskva, Nižnji Novgorod, Sarov, Rostov na Donu, Novočerkask, Taganrog, Šahti, Staročerkask)… U zemlji gotovo da nema koncertnog prostora gde ovaj Hor nije nastupao, počevši od Novosadske sinagoge, Srpskog narodnog pozorišta, Muzeja Vojvodine , Muzeja Grada Novog Sada, Sava centra, Ruskog doma, Hrama Sv.Save …

Hor je do sada objavio pet kompakt diskova. Na Sretenjskom saboru 2017. godine , Ustanova Vukova zadužbina je dodelila Veliku Sretenjsku povelju dirigentu Jevgeniji Kojić, za uspešno vođenje Hora u proteklih deset godina.