Završena manifestacija „Muzeji za 10“

21.05.2022. | Vesti

Još jedna manifestacija Muzeji za 10 je za nama. U prethodnoj nedelji, uz besplatan ulaz, družili smo se na stručnim vođenjima sa kustosima Muzeja, otvorili smo jednu novu izložbu – Marama kao kulturni označitelj, imali premijeru nove prestave u Teatriću – Au što je lepa mlada, uživali u muzičkom performansu Sofije Sibinović, u predavanjima o rimskoj vojsci, presovanom staklu, o muzejskim predmetima kao svedocima migracija. Promovisali smo dve knjige: Knjigu o praistorijskim igračkama i 50 priča iz Muzeja u doba korone, Radoslav Milenković nam je čitao ljubavne stihove, a izložba Tamo gde seoba završava – od rimske Panonije do današnje Vojvodine je reke posetilaca ostavila bez daha. Najmlađi posetioci imali su svoje mesto tokom Manfestacije u Muzejskoj igraonici, a bez naših volontera iz Novosadskog volonterskog servisa bilo bi nemoguće da sve ovo završimo uspešno.