Zlatni šlem – interaktivni strip u proširenoj stvarnosti

07.04.2020. | Ostani kod kuće i nauči nešto novo

Ovo je priča o čudesnom otkriću blaga skrivenog u sremskim njivama. U nemirno doba IV veka u rimskoj Panoniji neko je zakopao tri pozlaćena šlema verujući da će se vratiti po to bogatstvo. Preko njih se taložila zemlja sve dok ih nisu našli ratari u svojim njivama…17 vekova kasnije. Kako su dospeli tamo? Kakva je bila sudbina vojnika koji su ih nosili? Kolika je bila moć jednog carstva čiji su oficiri za svoje zasluge dobijali na poklon raskošne zlatom i draguljima optočene šlemove.

Uputstvo:

1. Preuzmite strip Zlatni šlem na srpskom OVDE, i na engleskom OVDE
2. Preuzmite aplikaciju Zlatni šlem skeniranjem QR koda sa desne strane na vaš mobilni telefon (tablet) ili OVDE (za android) i OVDE (za epl)
3. Instalirajte aplikaciju na telefon (tablet)
4. Otvorite aplikaciju na telefonu (tabletu), usmerite ga ka stripu na monitoru (gde ste ga prethodno otvorili) i doživite scene iz stripa u proširenoj stvarnosti!

Ovaj strip napravila je kompanija Zumoko u saradnji sa Muzejom Vojvodine.