Музеј Војводине чува трагове сарајевске олимпијаде

13.02.2024. | Вести

У години када се обележава 40 година од одржавања Олимпијских игара у Сарајеву, Музеј Војводине је представио предмет који се чува у Збирци спорта – сталак за чување олимпијског пламена. Овај сталак је био постављен у Новом Саду 1984. године да би угостио олимпијски пламен који је ношен, попут штафете, из Дубровника, и који је обилазио велике градове СФР Југославије пре него што је и званично запаљен на отварању Олимпијских игара.

На свечаном отварању пламен је по први пут запалила жена – клизачица Санда Дубравчић.

Поводом јубилеја централни догађај у Сарајеву је међународно такмичење у уметничком клизању „Сарајево опен“ које се одржава од 14-19. фебруара.

Ово је био повод да Музеј посети Клизачки клуб Војводина из Новог Сада, пре него што се 10 клизачица клуба отисне на ово такмичење.

Желимо им срећу и 10 медаља!

Прочитајте још

Ukidanje pečata