Музеј Војводине на јубиларној изложби Етнографског музеја

21.09.2021. | Вести

У оквиру обележавања 120 година постојања Етнографског музеја у Београду, на Дан музеја, 20. септембра 2021. године отворена је изложба под називом „С обрамицом низ пут“ аутора др Марка Стојановића, музејског саветника Етнографског музеја у Београду. Изложба је реализована у сарадњи са Музејом Војводине, који је, за потребе ове изложбе, позајмио најрепрезентативније примерке обрамица из своје колекције као и један број фотографија из своје фототеке.

На отварању нове поставке у Етнографском музеју јавности су се обратиле директор Етнографског музеја, Тијана Чолак Антић-Поповић, председница Управног одбора, др Биљана Ђорђевић, министарка културе и информисања Маја Гојковић и виши кустос етнолог Богдан Шекарић.