Музејска играоница “Мени драга ствар музеју на дар”

11.06.2017. | Радионице и играонице

У недељу 11. јуна 2017. године, у 11 сати, у Музеју Војводине, Дунавска 35, педагошка служба Музеја поводом изложбе “Благо из кошнице, од Музеја Матице српске до Музеја Војводине’’, организује музејску играоницу на тему “Мени драга ствар музеју на дар”.

Како су настали музеји? Како су се богатиле музејске збирке вредним предметима? Које благо чувају и због чега је важно да музеји постоје? Ко су били велики добротвори и дародавци који су начинили тако велике поклоне, од којих је настао и наш Музеј Војводине. Одговоре на ова и друга питања сазнаћете у Музеју Војводине. О значају и лепоти даривња разговараћемо са најмлађима. Позивамо децу да понесу неки њима драг предмет Музеју на дар или да дођу да насликају свој дар Музеју.

Играоницу води Владимира Станисављевић, музејски саветник педагог.