Музејска учионица, водич кроз угледне часове у Музеју Војводине – идеје за учитеље

07.08.2015. | Вести

Поштовани учитељи и учитељице,

Педагошка служба Музеја Војводине се већ деценијама бави музејском едукацијом креирајући различите програме за све категорије публике.
Један од програма који се реализује већ десет година намењен је нижем основношколском узрасту. Назив овог програма је Музејска учионица и осмишљен је као допуна наставном плану и програму.

Позивамо Вас да у приручнику Музејска учионица погледате теме које Вам нудимо. Поред девет радионица за децу узраста од 1. до 4. разреда основне школе у приручнику ћете пронаћи и упутства како се треба припремити за долазак у Музеј, као и предлоге активности после посете Музеју.

Са циљем да заједнички унапредимо систем образовања и поучимо децу да користе разне ресурсе за стицање знања, надамо се да ћете препознати наш труд и укључити Музеј Војводине у програм Вашег рада.

Овде можете погледати и преузети Водич кроз угледне часове у Музеју Војводине – идеје за учитеље.