Музејска играоница „На глави седи, а никад не беседи“

27.10.2022. | Радионице и играонице

Поводом изложбе Војводина и Доња Аустрија, интеркултуралне везе, као и Недеље моде којој је Музеј Војводине домаћин, Одељење за педагошки рад и односе с јавношћу организује у недељу 30. октобра, у 11 сати,  Дунавска 35, музејску играоницу на тему На глави седи, а никад не беседи за децу узраста 5-10 година. Деци ће бити представљена свечана женска оглавља и капе златаре које су ношене у Војводини, као и бечка златна капа. У креативном делу радионице девојчице и дечаци ће правити капе по узору на традиционалне.

Пожељно је да  деца понесу тракице, шналице и сличне украсе којима би украсили своју капу.

Играоницу воде: Владимира Станисављевић и Татјана Љубојевић, музејски педагози. Пријаве су обавезне на мејл адресу pedagoska.sluzba@muzejvojvodne.org.rs