Народни обичаји Срба у Барањи

10.05.2019. | Вести

У организацији Вијећа српске националне мањине у граду Белом Манастиру организована је промоција књиге Милана Дворнића „Народни обичаји Срба у Барањи“. Промоција књиге је одржана 19. априла 2019. године у згради Велике већнице у Белом Манастиру. На промоцији се присутнимa, у име Музеја Војводине, обратио директор др Драго Његован. Част да својим обраћањем увеличају промоцију ове капиталне монографије добили су и два њена рецензента:  Душанка Марковић, музејски саветник, етнолог Музеја града Новог Сада и Богдан Шекарић, музејски саветник, етнолог Музеја Војводине. Издавање ове монографије су омогућили: Министарство културе и информисања Републике Србије и Покрајински секретаријат за културу и јавно информисање и односе с верским зајеницама Аутономне покрајине Војводине.