Научни скуп "Евген Думча (1838 – 1917) први градоначелник Сентандреје и његово доба" - Музеј Војводине

Научни скуп „Евген Думча (1838 – 1917) први градоначелник Сентандреје и његово доба“

01.11.2017. | Вести

Српски институт из Bудимпеште је 26. октобра 2017. године у Сентандреји, организовао међународни научни скуп пoд називом „Евген Думча (1838 – 1917) први градоначелник Сентандреје и његово доба“. Скуп је уприличен поводом сто година од смрти српског добротвора, плитичара,привредника и градоначелника. Милкица Поповић, кустос – музејски саветник Музеја Војводине је одржала предавање „Срби у Угарској из визуре артефаката Музеја Војводине“ којим је представила збирку Срби у Уграској са освртом на Сентандреју и личне предмете Евгена Думче и његове супруге Петронеле, а који се чувају у нашем музеју.

Прочитајте још

Ukidanje pečata