Новосадске дечје Зимзарије 2015. у Музеју Војводине – Вредни и надахнути најмлађи посетиоци музеја

15.01.2016. | Вести

У Музеју Војводине су се са успехом завршиле Новосадске дечије зимзарије, које су трајале од 11. до 14. јануара 2016. године у оквиру којих су реализоване следеће радионице:

1. У старој кући моје баке дешавају се ствари свакојаке
2. Разгледница са села
3. Преслица као љубавни дар
4. У девојачкој шкрињи чувају се многе тајне

Потражили смо у Музеју предмете које нам дочаравају живот људи на селу. Деца су сазнала како су се и од чега некада правиле куће, којим алаткама су људи обрађивали своје њиве и какву одећу су носили. Сазнали су нешто више о преслицама као љубавним даровима, како су се уређивале куће, како су девојке везле и ткале девојачку спрему да би закорачиле у нови живот. Полазници радионица су били јако вредни, надахнути и максимално искористили свој креативни потенцијал, те су на радионицама настали лепи радови у виду кућица, букмаркера, беџева, преслица и девојачких лади.