Отворена изложба Дунавске Игре престола – уздизање и пад варвара - Muzej Vojvodine

Отворена изложба Дунавске Игре престола – уздизање и пад варвара

22.09.2021. | Вести

У уторак, 21. септембра отворена је изложба Дунавске Игре престола – уздизање и пад варвара.

Велики број присутних посетилаца и гостију дошли су да виде изложену, пре свега, материјалну културу варварских народа са територије Српског Подунавља која описује узбудљиву историјску причу. Од покоравања Панонаца и Дачана у време првих римских царева, преко Атиле Бича Божијег, до темеља савремене, хришћанске Европе са првим облицима држава које и данас постоје у средњем и доњем Подунављу одигравале су се игре престола….

На отварању се публици обратила мр Тијана Станковић Пештерац, директорка Музеја Војводине, Станко Трифуновић, један од чланова ауторског тима, а изложбу је свечано отворила др Емина Зечевић указујући на велики значај ове археолошке тематике.

Публика ће изложбу моћи да погледа до 10. октобра.

Прочитајте још

Ukidanje pečata