Отворена изложба „Сан неолитске ноћи“

16.07.2022. | Вести

Након чак 54 године од претходне изложбе сличног формата и тематике, синоћ је, пред многобројном публиком, у Музеју Војводине отворена велика изложба о неолиту на нашем простору. Изложбу „Сан неолитске ноћи“ отворио је председник Покрајинске владе, господин Игор Мировић, а поред мр Тијане Станковић Пештерац, директорке Музеја Војводине, на свечаном отварању говорили су мр Бојана Борић Брешковић, директорка Народног музеја Србије, и Немања Миленковић, директор Фондације Нови Сад – Европска престоница културе.

Ауторско вођење кроз изложбу одржаваће се сваког четвртка током јула и августа у Музеју Војводине.

Изложба „Сан неолитске ноћи“ биће отворена до 15. октобра 2022. године.

Изложба се реализује у оквиру програмског лука „Тврђава мира” Европске престонице културе, а подржала је и национална платформа Србија ствара.