Потписан Споразум о сарадњи са институтом Аустријске академије наука

27.04.2018. | Вести

Музеј Воводине је 26. априла 2018. потписао Споразум о сарадњи са Институтом за оријенталну и европску археологију Аустријске академије наука. Директан повод био је заједнички пројекат поменутог Института и Факултета за историјске и културолошке науке (Института за археологију) Бечког универзитета под називом “Металургија касног бронзаног доба на западном и централном Балкану”. Руководиоци Пројекта, истакнути стручњаци др Марио Гаврановић и др Матијас Мехофер боравили су неколико дана у Музеју Војводине како би заједно са мр Јованом Коледином, вишим кустосом – археологом извршили узорковање бронзаних артефаката за потребе хемијских анализа. Резултати ових анализа употпуниће слику о животу људи на просторима западног и средњег Балкана у бронзано доба.