Предавање „Бициклом по револуционарним стазама Војводине“

06.02.2023. | Предавања

У четвртак, 9. фебруара, у 18 сати, у Музеју Војводине одржаће се предавање Бициклом по револуционарним стазама Војводине. Предавач је Данијел Апро, новинар и писац.

Предавање је један од пратећих програма изложбе Бошко Петровић – скице за велика дела, ауторке Драгане Гарић Јовичић, више кустоскиње историчарке уметности.

Реч аутора предавања:

Одштампао сам гомилу илустрованих каранфила, искројио их маказама и кренуо да их остављам на споменике Народноослободилачкој борби и места страдања жртава фашизма.

Одверглао сам 1.035 километара кроз Војводину и оставио 106 папирних цветова на 106 антифашистичких споменика у Војводини. Малих, великих, фино одржаваних, запарложених, уз минимално претходно истраживање, без икаквог објективног критеријума у избору локација. Прилагођавао сам их рутама и обрнуто. На сваки цвет сам ставио камечић.