Промоција књиге „50 прича из Музеја у доба короне“

10.05.2022. | Догађаји

У петак, 20. маја, у 12 сати (Дунавска 35) одржаће се промоција књиге 50 прича из Музеја Војводине у доба короне.

Када је у нашој земљи проглашено ванредно стање због пандемије Ковида 19, уз бројне установе културе затворени су и музеји. Поставило се питање њиховог функционисања и обављања њихових основних задатака. Једно од решења потражили смо у дигиталном свету.

Пред бројном публиком, затвореном у своје домове, отворило се огромно поље дигитализованих дела уметности и културе.

Да би одговорили и прилагодили се на нове околности пословања и новонастале потребе за дигитализованим садржајем кустоси Музеја покрећу акцију Остани код куће и научи нешто ново кроз коју свакодневно објављују приче о предметима који се налазе у њиховим збиркама, о догађајима и темама из прошлости, а конзерватори о заштити културног наслеђа…Ова акција, под новим називом – Одговорно према духу и телу, је настављена и после ванредног стања и резултирала је са преко 400 објављених прича од којих Вам овом књигом представљамо избор од 50.