Промоција књиге “Културни живот Врбаса у огледалу завичајне штампе”

10.04.2019. | Догађаји

Промоција књиге Марије Орбовић “Културни живот Врбаса у огледалу завичајне штампе. Библиографија 1872-1944” одржаће се 10. априла 2019. године у Музеју Војводине у 13 сати. Учествују рецензент проф. др Бранко Бешлин, мр Ђезе Бордаш, библиограф саветник Марија Јованцаи и ауторка.

На основу претходно сачињене библиографије  за период од 1872. до 1944. године, Марија Орбовић је у књизи приказала настанак и развој штампарства у Врбасу, представљањем рада штампарија, као и појединих књига и њихових аутора. Посебна пажња је посвећена утврђивању редоследа настанка информативних листова и биографија њихових уредника. О културном животу Врбаса сведочи и трећи део књиге о врбаским писцима, професорима Учитељској школи, Касини, биоскопима и другим темама.