Промоција књиге „Лексикон Срба Баније“

20.11.2019. | Догађаји

У среду, 20. новембра 2019, у 18 часова у Музеју Војводине, Дунавска 35 одржће се промоција књиге „Лексикон Срба Баније“, аутора Бранка Крњаића.

Бранко Крњаић писању Лексикон Срба Баније приступа подстакнут личностима које су својим радом, умећем, својим животом, оставили вредан траг код српског народа на Банији, регији коју омеђавају реке Купа, Сава и Уна,  од 15. века до данас. Аутор је направио избор по својој вољи и без цензуре, избегао је диктат институција или неких елитних група. У Лексикону су обрађене 1003 личности из редова политичког живота, војничких кругова, науке, књижевности, сликарства, спорта, црквених великодостојника, као и успешних привредника. Посебно треба истаћи ауторову посвећеност младим личностима које су жртвовале своје животе у многим ратовима.

На промоцији ће се присутнима обратити: Др Драго Његован, директор Музеја Војводине, Др Милан Кољанин. Др Душан Богичевић. Милош Бајић,  издавач и песник и Бранко Крњајић, аутор.