Промоција Књиге о праисторијским играчкама на Сајму књига

24.10.2022. | Догађаји

Музеј Војводине Вас позива на промоцију Књиге о праисторијским играчкама ауторке мр Лидије Баљ.

Књига је настала као резултат дугогодишњег истраживања у области археологије детињства, са намером да се изнесу сазнања о томе како је изгледало одрастање деце у праисторији. На основу материјала који се чува у збиркама Музеја Војводине сачињен је увид у детињство током различитих периода – од неолита и енеолита, преко бронзаног доба па све до гвозденог доба. Током свих ових периода облици дечијих играчака су се мењали, али им је основа био свет одраслих и имитација њихових активности.

На промоцији ће говорити др Биљана Ђорђевић, археолог, музејски саветник из Народног музеја Србије, др Татјана Бугарски, етнолог, музејски саветник из Музеја Војводине и др Неда Мирковић Марић, археолог, конзерватор саветник из Међуопштинског завода за заштиту споменика културе Суботица.

Промоција ће се одржати на Сајму књига у Београду, у уторак, 25. октобра 2022. године у 13 часова, на штанду Покрајинског секретаријата за културу, у хали 4.