Радионица за пензионере

24.03.2016. | Радионице и играонице

У четвртак 24. марта 2016. године у 16 сати одржаће се музејска креативна радионица за пензионере на тему Ускрса. Музеј Војводине сваке године организује програме у циљу представљања појединих обичаја. Обележавају се важнији празници годишњег циклуса, почев од неговања помало заборављених покладних обичаја везаних за Белу недељу, као и обичаји везани за хришћанске празнике Божић и Ускрс. Ускрс је празник кога обележава љубав, топлина богата, трпеза и весела декорација. Тим поводом полазници радионице ће се опробати у изради ускршњег венца, као интересантног начина којим могу да украсе свој дом за празник. Гост радионице је Софија Поткоњак. Радионицу води Вијерочка Шипка, сарадник за маркетинг. Заинтересовани полазници треба да понесу савитљиве гранчице (врбе, брезе и сл.), цвеће, фигурице зека, издувана и украшена јаја, машне, тканину и слично што може послужити као део декорације венца.

Радионицу води Вијерочка Шипка.