Радна посета колега из Аустрије и договор о сарадњи

14.11.2018. | Вести

У радној посети Музеју Војводине, дана 13. новембра 2018. године, били су Др Доминик Хехер и Курт Фарасин из музеја Дворац Шалабург у Аустрији. Госте су примили директор Музеја Војводине др Драго Његован и чланови Етнолошког одељења др Татјана Бугарски, Александар Петијевић и Богдан Шекарић. Циљ ове посете је било упознавање са збиркама Музеја Војводине, као и разговор о будућој сарадњи на изложби под радним називом “Уз реку Дунав”, а која ће бити реализована у овом аустријском музеју 2020. године. Тема изложбе су различити аспекти живота уз реку Дунав, који обухватају географске пределе од ушћа Дунава до Аустрије и Немачке, током различитих историјских периода. Дворац Шалабург је један од најзначајнијих изложбених центара у Аустрији, са око 150000 посетилаца годишње. Осим Музеја Војводине, у реализацији ове изложба учествоваће и значајан број музеја из Аустрије, Мађарске, Румуније и Бугарске.