Рестаурација топова из артиљеријског парка Музеја Војводине

29.09.2017. | Вести

Успешна сарадња Музеја Војводине и Војске Србије наставила се преузимањем на рестаурацијски третман 4 топа из артиљериског парка Музеја. Рестаурација ће  обавити 19. Логистички батаљон ВС у радионици у Петроварадину. У међувремену ће на месту а којем су стајали топови бити изливене бетонске плоче на којима ће они стајати по повратку у Музеј.

Очекује се да ће се сарадња на овом пројекту у догледно време наставити рестаурацијом тенка „Шерман“, који је већ деценијама један од „заштитних знакова“ Музеја. Он ће бити постављен на коси накер који ће бити саграђен у продужетку бетонских плоча на којима ће стајати топови.

По завршету ових радова, Музеј ће издати брошуру-сувенир, са подацима о оруђима из артиљеријског парка.