Сарадња Централног музеја Подунавских Шваба и Музеја Војводине

05.11.2015. | Вести

У четвртак, 5. новембра 2015. године, у 8 сати и 30 минута у Музеју Војводине биће потписан међународни споразум између Музеја Војводине и Централног музеја Подунавских Шваба из Улма.

Ова два музеја од 2006. године имају потписан дугорочни Споразум о сарадњи и од тада су већ реализовала неколико заједничких пројеката.

Овом приликом ће се потписати споразум о заједничкој сарадњи на реализацији пројекта – „1918-нове државе, нова уређења“- Заједнички живот мањинских и већинских народа у државама наследницама Дунавске монархије. Пројекат би требало да се реализује 2018. године, када се навршава 100 година од завршетка Првог светског рата.

Потписивању споразума присуствоваће министар унутрашњих послова Покрајине Баден Виртемберг, господин Рајнхолд Гал, господин Херберт Хелстерн, сенатор Ханс Бершехер, господин Ханс Суприц, председник Државног савеза подунавских Немаца и господин Кристијан Глас, директор Централног музеја Подунавских Шваба.