Школа акварела у Музеју Војводине

03.09.2016. | Догађаји

У Музеју Војводине, од 3. септембра 2016. године, поново се организује школа цртања и акварела.

Часови ће се одвијати сваке суботе од 10 часова у просторијама Музеја Војводине, а када то дозвољавају временске прилике, у атријуму Музеја и Дунавском парку, у две групе.

Прва група резервисана је за почетнике којима се пружа могућност да током рада школе савладају основе цртежа, технике и технологије израде акварела, као и да продубе постојећа знања из ове области сликарства.

Обрађујући мотиве мртве природе, пејсажа, портрета посебна пажња ће се посветити прегледу акварела кроз историју уметности, његовом пореклу и развоју.

Друга група резервисана је за полазнике који су савладали основе извођења акварел технике.

Предавачи су академски сликари и ликовни педагози Бранислав Марковић и Вишња Тривунчевић.

Цена курса месечно износи 3.000 динара.

Сви заинтересовани полазници могу се пријавити Вишњи Тривунчевић на број телефона 060/1366525.