Стручно вођење кроз изложбу „Сан неолитске ноћи“

28.07.2022. | Догађаји

Током јула и августа, сваког уторка и четвртка, у 18 сати у Музеју Војводине (Дунавска 35) ће бити организовано ауторско вођење кроз изложбу „Сан неолитске ноћи“.

Ауторски тим Музеја Војводине и Народног музеја Србије који чине мр Лидија Баљ и Андреј Старовић, приредили су за публику јединствено путовање у давни свет праисторије – у време неолита. На изложби су приказани најдрагоценији археолошки налази изванредне лепоте из читаве Србије, а представљени су и резултати најновијих истраживања о праисторији ових простора.

Део изложбе је посвећен и првом реалистичном приказу праисторијског човека – становника Лепенског вира, начињен помоћу врхунске “Метахјуман” технологије, дело тима проф. др Софије Стефановић.

Изложба се реализује у оквиру програмског лука „Тврђава мира” Европске престонице културе, а пројекат је подржала и национална платформа Србија ствара